Kiállítás a Hagyományok Házában

2021-ben három alkotásunkat választotta be a szakmai zsűri a Hagyományok Házában megrendezett fémes kiállításra, melyen különdíjban is részesültünk.

Iparművészeti Pályázat Díjátadó 2021 július 24

ZSŰRIZÉS 2021. 06. 26.

Népi Iparművészeti zsűrizés Székesfehérváron. Három alkotással vettünk részt a megmérettetésen és mindhárom elismerésben részesült.

Köszönjük Hagyományok Háza.

Magyar Televízió a Jelképtárnál

A Magyar Televízió munkatársai ellátogattak a Jelképtár műhelyébe. A népvándorlás korának gazdag díszítő motívumait újragondoló népi iparművész alkotóval beszélgettek.

MTVA felvétele

Zsűrizés volt Székesfehérváron

2019. június 22-én szombaton zsűrizés volt a székesfehérvári skanzenben a Tűzzel-vassal fesztivál keretében. Újabb két alkotásunk kapott zsűriszámot.




Népi Iparművész cím

Beérett a munka gyümölcse, 2019-től már hivatalosan is Népi Iparművészként folytatódik az alkotómunka.

Ismét zsűrizés

2018 november 7-én Kecskemétre látogatott a Népi Iparművészeti Bíráló Bizottság. A Népi Iparművészeti Gyűjteményben tartott zsűrizésen több mint százhetven alkotás mérettetett meg. Mi is adtunk be pályamunkákat, amiből négy alkotásunk kapott „A” (mesterremek) és négy „B” (míves termék) minősítés. Köszönjük szépen.

Jelképtár – Őseink Hitvilága a Magyarok Országos Gyűlésén, Ópusztaszeren.

Bacskó Levente és a Regélő folyóirat készített velünk egy rövid kisfilmet a 2018-as Magyarok Országos Gyűlésén, Ópusztaszeren a Történeti Emlékparkban.

Iparművészeti zsűriztetés

2018. április 25-én ismét nálunk járt az Iparművészeti Lektorátus, új nevén MANK.

A népvándorlás korának alkotásait felelevenítő ékszereinkből 49 db kapott „A” minősítést. Köszönjük szépen!

Zsűrizés 2017

2017-ben ismét volt zsűrizés, ezúttal Békéscsabára települt ki a Népi Iparművészeti Bíráló Bizottság, ahol több mint hatvan alkotó tárgyait bírálták el. A Jelképtár 12 alkotással nevezett, amiből 11 kapott zsűriszámot. Köszönjük!

REFORMÁCIÓ 500

A Népművészeti Egyesületek Szövetsége és a Reformáció Emlékbizottság a Reformáció 500 éves magyarországi és a határainkon túli egyházkerületek jubileumi ünnepségeihez kapcsolódva pályázatot hirdetett a Kárpát­medencében élő a népművészek és alkotóközösségek részére. A pályázat célja az volt, hogy a népi kézművesség képviselői alkotásaikkal hozzájáruljanak egyházi szertartások tárgyainak kellékeinek megújulásához, méltó emléket állítva ezzel a reformáció kulturális és történelmi örökségének.

Köszönöm a szakmai zsűrinek, hogy alkotásomat beválogatták a kiállításra.

Országos Fémműves Népi Iparművészeti Kiállítás 2016 – 2017

Üllővel, vésővel, kalapáccsal

a Magyarországi Kovácsmíves Céh által rendezett Országos Fémműves Népi Iparművészeti Kiállítás 2016. november 11.–2017. január 14. Magyar Népi Iparművészeti Múzeum

http://www.hagyomanyokhaza.hu/oldal/12625/

“Hommage á Malonyai Dezső”

Kiállítás Malonyai Dezső író, művészettörténész, néprajzkutató születésének 150., halálának 100. évfordulója tiszteletére, melynek anyagába a Mennyegző karkötő című munkánk is bekerült.

Anyaga: ezüst

Technika: Kézi domborítású (poncolt, cizellált).

Mintavilág: Magyar Mustrák

További részletek: http://dunapalota.hu/kiallitas/malonyai-dezso-kiallitas/

Zsűrizés

A Duna-Tisza közi Népművészeti Egyesület kihelyezett zsűrit rendezett Kecskeméten, melynek időpontja: 2016. október 6. csütörtökön volt.

Helyszíne: Népi Iparművészeti Gyűjtemény.

A Jelképtár tíz alkotást nyújtott be és nagy örömünkre mindegyik „A”-s, illetve „B”-s zsűriszámot kapott!

Egyedi alkotások!

Többen jelezték az oldalra látogatok közül, hogy az egyedi darabok nem láthatóak az oldalon.

Ez valóban így van, az egyedi alkotások sokszor már a publikálás első óráiban gazdára lelnek, aminek nagyon örülünk. Ha mégis kíváncsi Valaki az eddig létrejött alkotásokra, megtekintheti azokat a https://www.facebook.com/jelkeptar.oseinkhitvilaga/photos_albums oldalra kattintva.

Itt természetesen nyomon követhető egy-egy alkotás létrejöttének néhány fázisa is.

error: Content is protected !!